Duyurular

24.02.2020 28 Şubat 2020 Cuma Günü Planlı Kesinti

Sistemde yapılacak bakım çalışması nedeniyle 28 Şubat 2020 Cuma 18:00 - 29 Şubat 2020 Cumartesi 18:00 tarihleri arasında EKAP ve ihale.gov.tr sistemine geçici süreyle erişilemeyecek

12.02.2020 Kamu İhalelerinde Yerli İstekliler ve Yerli Malı Hakkında Yeni İçerik EKAP Akademide Yayımlandı

EKAP Akademide ilgili dokümana erişim için tıklayınız.

10.02.2020 14 Şubat 2020 Cuma Günü Planlı Kesinti

Sistemde yapılacak bakım çalışması nedeniyle 14 Şubat 2020 Cuma 18:00 - 15 Şubat 2020 Cumartesi 18:00 tarihleri arasında EKAP ve ihale.gov.tr sistemine geçici süreyle erişilemeyecek

04.02.2020 İhalelerde Yerli Malı Kullanımına İlişkin Güncel Listeler

4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun “Yerli istekliler ile ilgili düzenlemeler” başlıklı 63’üncü maddesinde; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından orta ve y&u

EKAP'ta Yenilikler

21.10.2019

 • EKAP’ta düzenlenen iş deneyim belgesi silme işlemlerinin yalnızca yetkilendirilen kişiler tarafından yapılması sağlanmıştır. Onaylı bir iş deneyim belgesinin silme işlemi İş Deneyim Onaylama Sorumlusu rolüne sahip kişi/kişiler tarafından, onaysız bir iş deneyim belgesi silme işlemi yalnızca belgeyi oluşturan kişi tarafından yapılabilmektedir.

 • Vatandaş İhale Arama sayfasında “E-Eksiltme” filtresi devreye alınmıştır.

 • İhalede onaylanmış bir zeyilname işlemi olduğunda, isteklilerin Katılım ve Yeterlik Belgesi Bilgilerini yeniden doldurması sağlanmıştır.

 • Yeterlik Bİlgileri Tablosu’na Diğer Belgelerin eklenmesine ilişkin geliştirmeler devreye alınmıştır.

 • Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu sözleşmelerde 4735 sayılı Kanunun geçici 4’üncü maddesi kapsamında sözleşme devri yapılabilmesi sağlanmıştır.

 • “Diğer” teyit türünde, Vergi Kimlik Numarası ile sorgulanan isteklinin EKAP’ta kayıtlı şubeleri varsa, merkez ve şubeler listelenerek teyit alınacak isteklinin seçilmesi sağlanmıştır.

 • Ekonomik açıdan en avantajlı teklifin belirlenmesinde fiyat dışı unsurların kullanıldığı elektronik ihalelerin teklif değerlendirme aşamasında fiyat dışı unsurların güncellenebilmesi sağlanmıştır. Numune/Demonstrasyon değerlendirmesinde, fiyat dışı unsurlara başvurulan ihalelerde, “Numune/Demonstrasyon” değerlendirilmesinde kullanılacak fiyat dışı unsurların da idare tarafından güncellenebilmesine ilişkin geliştirmeler devreye alınmıştır.

25.12.2018

 • EKAP’ta yer alan sunulmayacak belgeler listesine  "Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi", "TÜRKAK Tarafından Akredite Edilen Belgeler", "TSE Belgesi", "EPDK Tarafından Verilen Lisanslar" ve "Satış Sonrası Hizmet Yeterlik Belgesi" eklenmiştir. Sunulmayacak belgeler tablosunda gerekli bilgilere yer verilmesi şartıyla söz konusu listede yer alan belgelerin, başvuru veya teklif zarfında sunulması zorunluluğu bulunmamaktadır. Sunulmayacak belgeler listesinde yer alan katılım ve yeterlik kriterleri ile geçici teminat mektubuna ilişkin değerlendirme,  sunulmayacak belgeler tablosunda yer verilen bilgiler kullanılmak suretiyle EKAP üzerinden veya kamu kurum ve kuruluşları ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının internet sayfası üzerinden ulaşılan bilgi ve belgeler esas alınarak yapılmaktadır.

Elektronik Eksiltme

Tüm Elektronik Eksiltme Verileri

 • format_line_spacing

  Kazananın Değiştiği Eksiltme Sayısı

  2,151
 • edit

  İhale Sayısı

  1,390
 • business

  İdare Sayısı

 • people

  E-Eksiltmeye Katılan İstekli Sayısı

 • Sağlanan Tasarruf Miktarı

  275 Milyon
Toplam

11,513 arrow_upward

Toplam

arrow_upward

Toplam

arrow_upward

Ekap Akademi

Kamu İhale Kurumunda dijital dönüşüm devam ediyor, EKAP Akademi açılıyor!

EKAP Öğreniyorum: Elektronik Kamu Alımları Platformunun kullanımına ilişkin uygulamalı anlatımlar,
Uzmana Sor: Uygulamada yaşanan sorunlara uzmanından cevaplar,
e-Öğrenme: Kamu ihale mevzuatına ilişkin doğru ve güvenilir bilgi,
Duyuru / Bilgilendirme: Mevzuat değişiklikleri ve ihale uygulamalarındaki yeniliklere dair en güncel haberler,

Ücretsiz, zamanında ve kolay erişim için Kamu İhale Kurumu Resmi Youtube kanalı yakında aktif olacaktır.

İçeriklere yönelik öneri ve sorularınız için: ekapakademi@kik.gov.tr